راههای جلوگیری از انتقال تبخال تناسلی

blog, راههای جلوگیری از انتقال تبخال تناسلی, Ways to prevent the transmission of genital herpes

blog, راههای جلوگیری از انتقال تبخال تناسلی, Ways to prevent the transmission of genital herpes

به‌منظور جلوگیری از انتقال بیماری تبخال تناسلی به همسرتان، نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • به‌محض اینکه علائم تبخال بروز کرد و بیماری فعال شد باید از سکس کردن پرهیز کرد تا زمانی که بیماری درمان شده و علائم آن کاملاً برطرف شود.
  • اگر مرد دچار تبخال تناسلی شود به‌راحتی می‌توان روابط جنسی را انجام داد به‌شرط اینکه ناحیه آلوده به تبخال زیرپوشش کامل کاندوم قرار گیرد.
  • اگر زن دچار تبخال تناسلی شود احتمال انتقال بیماری از زن به مرد کمتر از انتقال بیماری از مرد به زن خواهد بود. لذا در این حالت زن باید شریکش را از موضوع باخبر کند.
  • همچنین مهم است که اگر زن به تبخال تناسلی دچار شده، قرص‌های ضدویروس مصرف کند. بدین ترتیب جلوی شیوع بیماری گرفته می‌شود و احتمال انتقال بیماری حتی زمانی که علائمی وجود ندارد (اما ویروس در ناحیه آلوده وجود دارد) بسیار کم می‌شود.

استفاده از کاندوم برای جلوگیری از انتقال تبخال تناسلی

ویروس هرپس سیمپلکس نمی‌تواند از طریق کاندوم منتقل شود. کاندوم باید آلت مرد را به‌طور کامل پوشش دهد. قبل از اینکه آلت مرد با بدن زن تماس داشته باشد، اگر ویروس در ناحیه‌ای خارج از کاندوم وجود داشته باشد ممکن است که انتقال رخ دهد.

اگر زن دچار تبخال تناسلی شود، استفاده از کاندوم در بیش از ۲۵% موارد، خطر انتقال بیماری را بیش از ۵۰% کاهش می‌دهد. اگر مرد دچار بیماری شود و از کاندوم استفاده کند، خطر انتقال از این هم پایین‌تر خواهد بود.

کاندوم زنانه سطح بیشتری از ناحیه تماس را پوشش می‌دهد. بنابراین می‌تواند تأثیر بیشتری نیز داشته باشد. اگر علائم تبخال تناسلی به‌وضوح قابل‌رؤیت است از تماس مستقیم ناحیه آلوده با شریک خود خودداری کنید.

توجه داشته باشید باید تا زمانی که علائم بهبود یابند، از تماس مستقیم پرهیز کنید.

پرسش خود را مطرح نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *