تبخال تناسلی در دوران بارداری

blog, hsv, تبخال تناسلی در دوران بارداری, Genital Herpes During Pregnancy

blog, hsv, تبخال تناسلی در دوران بارداری, Genital Herpes During Pregnancy

ابتلا به تبخال تناسلی ممکن است در هر دوره‌ای از بارداری اتفاق بیفتد.

 

سه‌ماهه اول بارداری: در این دوران، آلودگی با سطح پایین هیچ تأثیری بر روی جنین یا سقط‌جنین ندارد. درگذشته باور بر این بود که احتمال سقط‌جنین در مادرهایی که در سه‌ماهه اول بارداری دچار تبخال تناسلی می‌شوند، بیشتر است. تحقیقات اخیر این موضوع را رد کرده است.

بروز بیماری تبخال تناسلی در دوران بارداری امری طبیعی است. این بیماری باعث آسیب رسیدن به جنین نمی‌شود. بعضی از زنان در دوران بارداری دفعات بیشتری دچار بیماری تبخال تناسلی می‌شوند. اگر شما جزء این دسته هستید شاید بهتر باشد که در طول دوران بارداری تحت نظر پزشک معالج با مصرف دارو بیماری را کنترل نماید.

اگر مادر در هفته‌های آخر بارداری دچار تبخال تناسلی (برای اولین بار) شد به دلیل اینکه ممکن است کودک زمان کافی برای دریافت آنتی‌بادی‌ها از مادر را نداشته باشد احتمالاً پزشک معالج با درمان دارویی بیماری را کنترل و برحسب شدت بیماری نوع زایمان را مشخص می‌نماید.

کودکانی که قبل از ۳۲ هفتگی به دنیا می‌آیند، تمام آنتی‌بادی‌های لازم را ندارند درنتیجه این امکان وجود دارد که هنگام تولد، به این بیماری آلوده شده باشند.

 

چند نکته دیگر:

  • فردی که دچار تبخال تناسلی است و از کودک نگهداری می‌کند نمی‌تواند کودک را آلوده کند.
  • خردسالان می‌توانند نسبت به ویروس‌ها حساس باشند. بنابراین فردی که دچار تبخال صورت است نباید کودک را ببوسد.
  • احتمال بروز سرطان دهانه رحم در افرادی که تبخال تناسلی دارند، بیشتر نمی‌شود. درگذشته بر این باور بودند که ابتلا به ویروس هرپس سیمپلکس می‌تواند یکی از دلایل سرطان رحم باشد. تحقیقات بعدی نشان داد که این‌گونه نیست.

پرسش خود را مطرح نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *